Жил Висенте завърши 2:2 в гостуването на Брага от 20-ия кръг на португалското първенство. Националът Божидар Краев остана извън групата.

Тимът на българина изоставаше с два гола на почивката, но успя да се добере до точката през втората част. Така бе сложен и край на серията от 8 поредни победи на Брага във всички турнири.

Домакините взеха комфортна преднина с голове още през първото полувреме на Рикардо Орта (12) и Рикардо Есагио (22). В 41-ата минута обаче Брага остана с 10 души, след като Бруно Виана си изкара директен червен картон.

Гостите се възползваха от численото си предимство през второто полувреме и успяха да стигнат до равенството с два гола на резервата Витор Карвальо (65, 85).

След този мач Брага остава на 3-ото място с 34 точки, докато Жил Висенте е на 11-ата позиция с 23 точки.