Отборът на Бешикташ е решил да бойкотира следващия кръг в турското първенство, след възмутително съдийство на дербито с Фенербахче (1:2) през уикенда.

Измет Арзуман отбеляза изравнително попадение за 2:2 в 4-та минута на даденото от съдията продължения на мача, но голът не бе зачетен. Съдията е бил прекъснал преди това играта за нарушение, но сигналът му със свирката бил толкова тих, че нито един от двата отбора не го е чул и играта продължила.

Така от Бешикташ сега искат въпросния рефер да бъде изваден от турското футболно съдийство до четвъртък. В противен случай в следващия кръг от шампионата истанбулския гранд ще излезе с юношите си срещу втори във временното класиране Сивасспор.

„Съвестта ми е чиста. Свирих фаул в тази ситуация. Ако играчите не са чули сигнала ми, не е моя вината”, заявява главният съдия на мача в телевизионно интервю.