Бешикташ победи с 2:1 Галатасарай в днешното голямо дерби на Турция. Победата направи разместване на второто място в класирането, където вече се настаниха „орлите”. Загубата пък може да коства титлата на Галтасарай, който изостава на шест точки от лидера Фенербахче. „Фенерите” утре имат домакинство срещу Сиваспор.

Успехът на Бешикташ пък доближи тима на пет точки от първото място.

Бобо откри в 32-та минута резултата за „черно-белите” на „Инюню”. Гостите изравниха в средата на втората част, но стадионът бе взривен шест минути преди края, когато бразилеца Рикардиньо изпълни точно отсъдената дузпа за Бешикташ.

В други два двубоя от днес в турската Супер лига, Кайзери надви Ризеспор с 1:0 в „българското вратарско дерби”. Денизли победи у дома също с 1:0 Анкарагоджю.