Отборът на Бешикташ завоюва купата на Турция след драматична победа на финала в турнира над Фенербахче с 4:2.

Още в шестата минута на двубоя Бешикташ поведе в резултата след гол на Симшек. Дани Гуиса изравни за Фенерите с попадение на испанеца Дани Гуиса. Двата тима продължиха да играят нападателно и до края на първата част пропуснаха още няколко изгодни положения за гол. Ново попадение до почивката обаче така и не падна.

В началото на второто полувреме Бешикташ отново поведе в резултата. В 56-ата минута Бобо бе точен, за даде преднина на своя тим. Отново Бобо покачи на 3:1, а Холошко реши всичко в срещата с попадение десет минути преди края.

В последната минута на мача Фенербахче получи правото да изпълни дузпа, но само, за да намали преднината на Бешикташ. Точен от бялата точка бе Алекс.

Така тимът на Луис Арагонес остана без трофей през сезона.