Бенфика отпадна на осминафинал за Купата на Португалия. Грандът отстъпи с 1:2 като гост на малкия втородивизионен Варзим.

Отборът от Повоа, воден от бившия играч на Бенфика Диамантино Миранда, е и единственият отбор от втора дивизия, който продължава на четвъртфинал.

Бенфика винаги е изпитвала трудности да играе в Повоа, като последната победа на столичани датира от далечната 1984 година. В отсъствието на основни полузащитници като Карагунис и Петит, Фернандо Сатош разчиташе на младия Жоао Коимбра да гради играта на отбора. Нелсон допълни проблемите на Бенфика, като си отбеляза автогол в 13-та минута за 1:0.

Елитният отбор на гостите се втурна да изравнява с всички сили и заслужено Шимао стигна до гол след половин час игра.

През второто полувреме темпото на игра спадна и Бенфика определено не показваше много от класата си. С влизането на Манторас капитанът на тима Шимао премина по левия фланг и загуби част от ефективността си.

Варзим от друга страна показа силна сплотеност в защита и много добра организация на играта и не се отказа да гони успеха до края. Усилията им бяха възнаградени в 77-та минута, когато Нуно Рибейро изпълни пряко свободен удар, а Мендонса с глава насочи топката в мрежата на Рикардо.

В оставашите минути до края Бенфика имаше няколко добри положения, но Луизао, който от защитник стана нападател, и Марко Ферейра не успяха да отбележат.

Така Варзим отива на четвъртфинал в турнира за Купата на Португалия.