Бенфика и Спортинг завършиха наравно 1:1 в дербито на Лисабон от португалското първенство.

С поделената точка и двата тима се доближиха до лидера в класирането Порто, който в събота се издъни срещу Боавища.

Три мача преди края на първенството Порто има 62 точки, три повече от Спортинг и четири от Бенфика.

Спортинг продължава да няма загуба като гост през настоящия сезон и започна по-добре градското дерби. Бразилският нападател Лиедсон откри резултата още във втората минута на мача, след като засече с глава центриране на Абел.

През пълните трибуни на своя „Естадио Луш”, Бенфика все пак успя да стигне до равенството и то още в 24-то минута, когато Фабрицио Миколи шутира страхотно от границата на наказателното поле и остави Рикардо безпомощен.

Отново Миколи имаше по-късно шанс и да донесе три точки за домакините, но ударът му с глава бе спасен със сетни усилия от вратаря на Спортинг.

Дербито не мина и без инциденти, когато преди началото на мача имаше сблъсъци между феновете на Бенфика и полицията, завършили с двама ранени служители на реда.