Отборът на Белгия успя да постигне важно равенство като гост на Турция в квалификация от група 5 за Мондиал 2010. Възпитаниците на Рене Вандерейкен бяха близо и до победата, но не успяха да удържат минималния си аванс от 1:0.

Резултатът откри Уесли Сонк в 31-ата минута на срещата. До края на първата част и двата тима пропуснаха изгодни положения, но така и не се стигна до нов гол.

През второто полувреме Турция все пак успя да зарадва привържениците си, след като Емре успя да възстанови равенството 15 минути преди края. Нападателят бе точен от дузпа.

В друг мач от група 5 Босна и Херцеговина разби със 7:0 тима на Естония. Хеттрик за домакините отбеляза Мисимович, Ибричич и Мислимович добавиха по още един гол, а Дзеко записа две попадения на сметката си.

По-късно тази вечер е срещата Испания – Армения.