Белененсеш победи с 2:1 като гост втородивизионния Браганса и се класира на полуфинал в турнира за Купата на Португалия.

Двубоя стана интересен, след като домакините откриха резултата в 26-та минута чрез Тони. Така малкият тим на Браганса бе на път да свали скалпа на пореден елитен отбор, както в миналия кръг стори това с Навал.

През второто полувреме класата и нивото си казаха думата и само за 13 минути, между 57-та и 70-та, Балененсеш успя да обърне развоя на събитията. Дади и Нивалдо бяха точни за гостите. Така отборът на Хорхе Хесус намери място сред четирите най-добри в надпреварата.

В заключителните моменти на двубоя Лопес получи втори жълт, и респективно червен картон и остави Браганса с 10 души.

Останалите четвъртфинали са по-късно днес.