Отборът Белененсеш се наложи с 2:1 над Базел в мач от Група I на Лига Европа.

Точни за успеха на португалците бяха Леал и Кука, а Мишел Ланг бе точен за швейцарския тим.

Базел започна по-добре срещата, след като още в 15-ата минута поведе. Комбинация между Матиас Делгадо и Мишел Ланг завърши с гол на последния – 1:0.

В 27-ата минута Леал изравни за португалците 1:1, а в добавеното време на първата част Кука удвои след подаване на Леал – 2:1.

В друг мач от същата група Лех Познан победи с 2:1 Фиорентина. Ковначки откри за поляците след 65 минути игра. Мачей Гайос удвои в 82-ата минута.

Джузепе де Роси отбеляза за италианците в последната минута – 90-ата – 1:2, а до края „виолетовите“ останаха с човек по-малко, след като Анте Ребич бе изгонен с директен червен картон.

След тези резултати Базел продължава да е лидер с 6 точки в актива си, а втори е Лех с 4 пункта. Толкова има и Белененсеш – 4, но на 3-о място. Фиорентина е 4-и с 3 точки.