Дейвид Бекъм пропусна пореден мач на новия си отбор Лос Анджелис Галакси заради контузията в глезена, която го мъчи още от престоя му в Реал Мадрид.

Английската звезда не игра при гостуването на тима на Ню Инглънд Революшън в среща от поредния кръг на Мейджър Сокър Лийг в САЩ.

Галакси загуби с 0:1 и разочарова 35 000 зрители по трибуните на стадиона във Фоксбъро, Масачузетс.

„Дейвид все още изпитва боли. Решихме да не рискуваме и затова не го пуснахме в игра”, заяви старши треньорът Франк Ялоп.

„Бекъм няма търпение да започне да участва редовно в срещите ни”, добави наставникът.

Откакто дойде в Лос Анджелис преди месец, Бекъм записа едва 18 минути на терена в официален мач - при загубата от Ди Си Юнайтед с 0:1 в четвъртък.