Английският национал Дейвид Бекъм бе един от най-добрите за своя Лос Анджелис Галъкси при победата с 3:1 над Канзас Сити. Бившият футболист на Манчестър Юнайтед и Реал Мадрид успя да реализира единния от головете в срещата, а другите два за бяха дело на Лъндън Донован и Едсон Бъдли.

Вторият пореден успех на ЛА Галъкси изкачи тима на първа позиция в Западната конференция на Мейджър Лийг Сокър.

Тимът на Канзас поведе в резултата след попадение през първата част, но през второто полувреме домакините стигнаха до пълен обрат. Точен за гостите бе бившият аржентински национал Клаудио Лопес, който откри пет минути преди почивката.

В началото на вторите 45 минути Донован изравни от дузпа, а 15 минути преди края Бъдли изведе домакините напред. В края на срещата Бекъм затвърди победата на своя тим.

Това е първият път през сезона, в който възпитаниците на Рууд Гулит записват два последователни успеха.