Английският национал Дейвид Бекъм бе най-добрия на терена в приятелския мач на Лос Анджелис Галъкси срещу австралийския ФК Сидни.

Възпитаниците на холяндския специалист Рууд Гулит се наложиха с 2:1 като асистенциите за двата гола бяха дело на Бекъм.

Галъкси поведе още в третата минута на мача, когато прекрасно центриране на бившия английски капитан бе засечено от Ели Алън. Футболистите на Сидни успяха да изравнят в 42-ата минута след далечен шут.

Секунди преди почивката тимът на Рууд Гулит отново излезе напред в резултата след грешка на вратаря Иван Начевски.

„Винаги е чудесно, когато асистираш за головете. Тази вечер имах възможност да го направя два пъти. Важно е в предсезонната подготовка да играеш много мачове защото така тренираш пълноценно”, коментира Бекъм.