Бейтар Йерусалим спечели купата на Израел за втора поредна година, след като на финала се наложи с 2:1 срещу новия шампион на страната Макаби Хайфа.

Чилийският защитник Кристиан Алварес изведе Бейтар напред в резултата в 19-ата минута след центриране на Тал, а 7 минути преди почивката Авирам Барукян направи 2:0 след грешка на вратаря на Макаби - Нир Давидович. Бирам Каял пък вкара утешителен гол за шампиона в 89-ата минута.

Въпреки спечеления трофей бъдещето на Бейтар остана несигурно, след като милиардерът Александър Гайдамак, който купи клуба през 2004 година, реши да оттегли финансовата си помощ от следващия сезон.

Тимът от Йерусалим не намери нов спонсор и поради тази причина не успя да вземе лиценз от УЕФА, с който да се състезава в Лига Европа през следващото първенство.