Ню Йорк Ред Булс спечели градското дерби в МЛС и общо второ в историята на професионалния футбол в САЩ, побеждавайки с 3:1 новосъздадения отбор Ню Йорк Сити. Мачът се игра на митичния Янки Стейдиъм, а гостите стигнаха до успеха с пълен обрат през втората част. Първата среща между двата отбора за сезона отново беше спечелена от Ред Булс, който победи с 2:1 като домакин.

Франк Лампард изгледа от трибуните загубата на своите нови съотборници.

Почти сигурното ново попълнение на Ню Йорк Сити Андреа Пирло също бе на трибуните

Звездата на Реал Мадрид Гарет Бейл също присъства на стадиона и изгледа мача в компанията на част от шефовете на Ню Йорк Сити.

Пред 48 хиляди зрители Томас МакНамара даде преднина на Сити още в 6-ата минута, но две след началото на втората част Брадли Райт-Филипс изравни. Крис Дювал направи пълен обрат пет минути по-късно, а Мат Миазга успокои гостите с трети гол в 73-ата.

За домакините, които са част от корпорацията Сити Футбол груп, игра испанската звезда Давид Вия, но не помогна особено на своите.

Ню Йорк Ред Бул заема 4о място от 10 състава в Източната конференция, изоставайки на точка от 2-ия Ню Ингланд. Ню Йорк Сити е 9-и. За Ред Бул обаче предстои още едно градско дерби- на 2-и юли срещу възстановения Ню Йорк Космос за Купата на САЩ.