Българският нападател Костадин Башов се отличи с гол и асистенция при победата на Еносис с 2:0 като гост на Кармиотиса в мач от 23-ия кръг на кипърската втора футболна дивизия.

Башов откри резултата в началото на мача с деветия си гол за сезона, а след това подаде за второто попадение. Българинът получи удар в главата към края на първото полувреме и на почивката беше заменен и откаран в болница.

Изследванията показаха леко мозъчно сътресение, но той ще бъде на линия за следващата среща на тима си. За Кармиотиса не игра българският вратар Абди Абдиков, който от около месец лекува контузия на глезена.

С успеха Еносис се изкачи на върха в класирането с 54 точки, с точка аванс пред втория АЕП Пафос. Отборът от Паралимни се нуждае от още 1 точка в оставащите три мача до края на сезона, за да си гарантира промоция в елита./БТА