Аякс завърши наравно 1:1 у дома срещу осигурилия си вече титлата тим на АЗ Алкмаар и не успя да измести Твенте на Николай Михайлов от второто място в холандското първенство.

Джеремайн Ланс изведе шампионите напред в резултата в 23-ата минута, а Луис Суарес изравни в 87-ата минута от дузпа. Суарес пропусна друг 11-метров наказателен удар в 65-ата минута, а Стийн Шаарс от АЗ получи червен картон в 57-ата.

В добавеното време Аякс имаше възможност да стигне до победата, но на три пъти удари на футболисти на гранда от Амстердам срещнаха гредите на вратата на АЗ.

В другите мачове днес Фейенорд победи като гост АДО ден Хааг с 3:2, Витес разгроми Утрехт с 6:1, а Грьонинген и Вилем II завърши наравно 0:0. В събота ПСВ Айндховен спечели като гост с 2:0 срещу Хераклес Алмело.

Два кръга преди края на Ередивизие шампионът АЗ Алкмаар има 77 точки, Твенте е на второ място с 66 точки, Аякс е на трета позиция с 65. В класирането следва ПСВ Айндховен с 61, а Хееренвеен има 59 точки.