Деми де Зеув и Ари се разписаха при победата на АЗ Алкмаар с 2:0 у дома срещу Аякс в дербито на 12 кръг на холандското футболно първенство. С тази победа АЗ излезе начело в класирането с 26 точки.

В 22-ата минута Де Зеув вкара от дузпа, отсъдена за нарушение в наказателното поле на Ейонг Ено срещу Маартен Маартенс.

В 51-ата минута Ари направи 2:0 след асистенция на Давид Мендес да Силва. Секунди преди последния съдийски сигнал отново Деми де Зеув пропусна да направи победата на домакините класическа.

В същото време Фейенорд спечели с 3:1 като домакин срещу АДО ден Хааг. Ричард Кнопер, Рой Макаай и Лерой Фер бяха точни за победителите. След тази победа грандът от Ротердам е на 11 място с 15 точки.

В класирането води АЗ Алкмаар с 26 точки, толкова има и НАК Бреда. На трето място е Аякс с 25 точки, а четвърти е Грьонинген с 23.