С два гола на Тим Кейхил Австралия елиминира Китай и се класира за полуфинал в турнира за Купата на Азия с победа 2:0.

Австралийците очакват победителя от мача Япония-ОАЕ за съперник на полуфинал. По-рано днес Република Корея победи Узбекистан след продължения.

След няколко пропуска преди почивката, Кейхил успокои феновете на домакините с точно изпълнение четири минути след почивката. Попадението му напомняше зрелищното воле срещу Холандия на Световното първенство в Бразилия, но този път удари топката много по-отсечено. След центриране от корнер китайците не изчистиха топката, тя попадна в Иван Франийч, който я бутна към 35-годишния Кейхил. Той обаче показа завидна физическа подготовка и демонстрира атрактивно задно воле.

В 65-ата минута той удвои преднината на своите, засичайки с глава подаване на Матю Леки от ъглов удар. С това попадение ветеранът има 39 гола в 80 мача за националния отбор на своята страна.

в петък: Иран - Ирак Япония - ОАЕ

полуфинали на 26 и 27 януари: Република Корея - Иран/Ирак Австралия - Япония/ОАЕ./БТА