Атлетико Насионал спечели третото място на световното клубно първенство. В мача за бронзовите медали шампионът на Южна Америка победи с 4:3 след изпълнение на дузпи срещу Клуб Америка (Мексико).

В редовното време двата отбора завършиха наравно 2:2. Резервата Мигел Борха реализира победната дузпа в полза на Атлетико, докато Освалдо Мартинес и Мигел Самудио пропуснаха от бялата точка за Америка.

Насионал взе ранен аванс след автогол на Самудио още в шестата минута на срещата. Алехандро Гера направи 2:0 в 26-ата минута след подаване на Орландо Берио.

Майкъл Аройо върна едно попадение за Америка в 38-ата минута след удар отблизо. Резервата Орибе Пералта изравни за 2:2 в 66-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение на Фарид Диас срещу Самудио в наказателното поле.

По-късно днес финалът на световното клубно първенство между Реал Мадрид и Кашима Антлърс.