Отборът на Атлетик Билбао се наложи с 1:0 над Шахтьор в предпоследен мач от Група Н на Шампионската лига. Единственият гол в срещата бе дело на Микел Сан Хосе и падна през второто полувреме.

Шахтьор имаше превес през всичките 90 минути на мача, но не успя да материализира своето предимство. Още в 7-ата минута украинците стигнаха до добра ситуация, но Алекс Тексейра не сполучи. Последваха минути, в които испанците стигнаха до няколко не много опасни ситуации, а Шахтьор отговори със същото.

Така при нулево равенство двата състава се оттеглиха на почивка, а след нея домакините отправиха топовен изстрел, чрез Дъглас Коста, който обаче бе блокиран от Ираисос.

В 67-ата минута двете нули в резултата бяха заменени. След центриране от фаул от ляво Микел Сан Хосе засече и така отбеляза победния гол 1:0.

Минута преди края на мача играчите на Шахтьор имаха претенции за дузпа. Марлос получи добър пас, отправи невероятен удар, но бранител на испанците се намеси. Останаха съмнения за игра с ръка, а това породи претенции на домакините, главният рефер обаче подмина исканията.

Със спечелените три точки Атлетик Билбао вече има 4 и заема 3-о място в Група Н. Шахтьор е втори с 8.

Shakhtar 0-1 Athletic Bilbao - Champions League... by Football--Live