Пред 7222 зрители на стадион "Ат Зайет Спортс Сити" отборът на Атланте победи Оукланд Сити с 3:0 и се класира за полуфиналите на световното клубно първенство по футбол, където в сряда, 16 декември, ще играе с европейския шампион Барселона.

Атланте, който е шампион на зоната Конкакаф, доминираше през целия мач над Оукланд Сити, който е шампион на зона Океания. В 36-та минута полузащитникът на мексиканците Даниел Ареола откри резултата, а в 69-та минута неговият колега от полузащитната линия Кристиан Бермудес увеличи на 2:0.

Влезлият като резерва Лукас Силва оформи крайния резултат 3:0 в даденото от съдията Кофи Коджия от Бенин продължение след края на мача.

Аматьорите от Нова Зеландия отправиха първия си удар във вратата на мексиканците в 34-та минута чрез своя южнокорейски полузащитник Лий Кихуинг.