„Българското“ дерби в шампионата на Казахстан между Астана и Атирау донесе поредна победа на шампиона на страната. В 21-ия кръг, предпоследен преди плейофите в първенството, воденият от Станимир Стоилов Астана надигра с 2:1 противника си, чийто треньор е Стойчо Младенов.

Победата бе трета поред за Астана, който вече има аванс от 13 точки на първото място пред преследвача си Кайрат Алмати (40 точки, но и с мач по-малко). Атирау пък се бори за влизане в челната шестица преди настъпването на плейофната фаза. Именно с тази цел бе назначен и Младенов, но в предишните 4 срещи тимът му записа 3 равенства и 1 поражение.

Двубоят срещу шампиона стартира изключително добре за Атирау, който откри резултата след само 7 минути игра. Точен беше украинският халф Володимир Аржанов.

Астана обаче демонстрира класата си и стигна до пълен обрат в рамките на 19 минути. Първо в 20-ата водещият голаджия на шампионите Азат Нургалийев изравни, а шест минути преди почивката доведе събитията до 2:1 с 9-ото си попадение в първенството.

Преди изиграването на останалите мачове от днешната програма Атирау заема 7-а позиция с 25 точки, колкото има и шестият Тобол.