Хегемонът в първенството на Казахстан Астана стигна до поредната си победа. Воденият от родния специалист Станимир Стоилов тим надделя в "българското" дерби с Иртиш Павлодар.

Шампионите надделяха с 2:0 над ръководения от Димитър Димитров отбор. Така те устискаха първото си място в класирането и доминацията на Мъри над Херо продължава в Далечния Изток.

Роман Муртазаев откри резултата за Астана в 13-та минута, а четвърт час преди края на двубоя Жалмукан оформи крайния резултат и подпечата победата на домакините в този двубой и и трите точки останаха за тях.

С този актив Астана вече има 27 в актива си на върха на класирането, докато воденият от Димитър Димитров отбор остава на петата позиция с 20 точки и интригата продължава да е заплетена.