Българският полузащитник Благой Георгиев изнесе много силен мач за Рубин Казан при домакинския успех с 1:0 над Арсенал Тула в 18-ия кръг на руското първенство. Бившият футболист на Амкар асистира за победния гол, който падна в самото начало на срещата и изкачи отбора му до 6-ото място във временното класиране.

Още в 5-ата минута Олег Кузмин видя включването на Георгиев отдясно, подаде му топката, а юношата на Славия вдигна глава, за да види как Игор Портнягин търси позиция при близката греда. Благо веднага центрира, а нападателят стреля под гредата и прати кълбото в далечния ъгъл.

След почивката тимът от Казан отново продължи да доминира, а в 82-ата минута Георгиев можеше да се отличи с нов голов пас. Българинът центрира отлично от ъглов удар, ала изстрелът с глава на Руслан Камболов срещна напречната греда.

Така Рубин събра 30 точки в актива си и изостава с 3 от петия в подреждането Локомотив Москва. Лидер е тимът на Зенит Санкт Петербург с актив от 44 пункта.