Аржентина постигна минимална победа с 1:0 над Нигерия в първия мач между двата отбора на Световното първенство в ЮАР на пълния „Елис Парк”. Единственото попадение във втория мач от Група B бе дело на Габриел Хайнце в 6-та минута.

По-рано през деня, Южна Корея победи с 2:0 отбора на Гърция. Така, след първите изиграни мачове, Джи-Сунг Парк и компания водят в потока с по-добрата си голова разлика пред Аржентина. Трети са нигерийците, а последни са южните ни съседи.

Марадона заложи на офанзивна тактика, като сред титулярите личаха имената на Лео Меси, Карлос Тевес и Гонсало Игуаин. Нападателят на Реал Мадрид направи няколко пропуска и не оправда доверието на Дон Диего. Рожденикът Диего Милито пък започна двубоя на пейката, като влезе на мястото на Игуаин през второто полувреме.

За Нигерия изключително силен мач направи стражът Винсънт Ениема, който допусна само едно попадение, а успя да се намеси превъзходно на няколко пъти, за да отчая Меси и компания.

Аржентинците започнаха много силно двубоя, а това даде резултат още в 6-та минута. След блестяща намеса на Ениема, топката отиде в корнер. Ъгловият удар бе изпълнен, а Хайнце с глава от зоната на дузпата разстреля стража на нигерийците за 1:0.

След гола, играчите на Ларс Лагербак поизравниха играта, но не успяха да стигнат до гол. До края на първото полувреме аржентинците направиха още няколко пропуска, а почивката дойде при 1:0 за играчите на Марадона.

През втората част, тимът на Нигерия продължи да показва добра игра, а Аржентина пропусне да накаже своя съперник след няколко отлични контраатаки.

Неприятен момент за Лагербак се получи в 70-та минута, когато Тайе Тайво се контузи лошо, след като отправи силен изстрел към вратата на Серхио Ромеро. Защитникът на африканците напусна играта принудително четири минути по-късно.

В края на двубоя Аржентина пое контрола върху топката изцяло и дочака последния съдийски сигнал на Волфганг Щарк. Така един от фаворитите за спечелването на Мондиала тръгна доста икономично в своя поход към световния връх.