Хуан Роман Рикелме вкара два гола за победата на Аржентина над Боливия с 3:0 в мач от третия кръг на квалификациите в зона Южна Америка за Мондиал 2010. Така възпитаниците на Алфио Базиле продължават да са лидери в класирането с пълен актив от 9 точки и без допуснат гол.

Срещу Боливия капитанът на домакините Хавиер Санети записа рекорден 116-и мач с националната фланелка.

Гостите, които имаха 10 поредни загуби при гостувания на съперника си, се защитаваха добре през първото полувреме. Чак в 41-ата минута 19-годишният Серхио Агуеро изведе аржентинците напред. Той получи пас от Мартин Демикелис с глава и отблизо откри резултата. В 57-ата минута Рикелме удвои аванса на домакините след перфектно изпълнение на пряк свободен удар от 25 метра. Четвърт час преди края плеймейкърът оформи крайното 3:0 след асистенция на Лионел Меси.