Аржентина разби Хаити с 4:0 в контролна среща, част от подготовката на отбора за финалите на Световното първенство по футбол в Южна Африка през юни.

Селекционерът Диего Марадона събра отбор от футболисти от местното първенство, които не се затрудниха със скромния съперник.

Тийнейджърът Факундо Бертолио се отличи с две попадения, а Мартин Палермо и Себастиан Бланко също се разписаха, за да оформят убедителния успех на тима си още до 56-ата минута. Събраните средства от двубоя ще бъдат дарени за подпомагане на пострадалите от земетресението в Хаити от началото на годината.

В друга контрола в Южна Америка Чили победи Тринидад и Тобаго с 2:0 с попадения на Педро Моралес и Себастиан Торо в началото на двете полувремена.