Вторият в словашкото първенство тим на Артмедия Петържалка победи с 1:0 като домакин четвъртия Ружомберок и запази шансовете си за шампионската титла.

Двубоят на стадиона на Петържалка започна по необичайно време за провеждане на футболни срещи в 10:30 часа сутринта. Станалият жертва на Левски през миналата година отбор игра по-добре от Ружомберок и заслужено стигна до победата с късен гол на Томаш Оравец девет минути преди края.

С днешния успех тимът от Братислава намали преднината на водача в таблицата Жилина на пет точки пет кръга преди края на шампионата. Идната събота Артмедия гостува на стадион Под Дубном в Жилина в дербито на върха в класирането и при победа ще стопи преднината на временния водач на само две точки.

Настоящият шампион на Словакия Ружомберок изостава на една точка от третия Слован Братислава в борбата за бронзовите медали.