Аржентинският Арсенал спечели първи трофей в своята 50-годишната история, въпреки че загуби с 1:2 у дома от мексиканския Америка във втората финална среща на турнира Копа Судамерикана.

В първия двубой артилеристите победиха с 3:2 и триумфираха в южноамериканския еквивалент на Купата на УЕФА благодарение на повечето си голове на чужд терен.

В 18-та минута на мача в Аржентина мексиканецът Оскар Рохас центрира в наказателното поле на домакините и защитникът на Арсенал Кристиан Диас си отбеляза автогол.

Домакините предприеха непрестанни атаки, но вратарят на мексиканците Гилермо Очоа бе непревземаем. В 64-та минута Херман Вия центрира и с удар от воле Хуан Силва направи резултата 2:0, който даваше Купа Судамерикана на мексиканския отбор.

Седем минути преди края обаче дойде часът на резервата Мартин Андриси, който се разписа, донасяйки първото отличие в историята на Арсенал.