Арджеш започна новата година по чудесен начин. Отборът се завърна на победния път, след като надигра с 2:1 гостуващия Динамо Букурещ в мач от 22-ия кръг на румънската Лига 1.

Мартин Райнов бе оставен на резервната скамейка за "виолетовите", но се появи в игра на полувремето, докато Пламен Илиев бе извън групата за гостите заради откритото си желание да се раздели със столичния тим.

Арджеш взе преднина от два гола след точни изстрели на Александру Ишфан в 51-ата и Йонуц Шербан в 69-ата минута. Гостите пък реализираха почетно попадение в 86-ата минута чрез Мирко Ивановски, но още две техни попадения бяха отменени в хода на мача.

С тази победа Арджеш излезе 8-и в класирането с 31 точки. Динамо остава на предпоследната 15-ата позиция с 12 точки. Само точка зад „кучетата“, които са в серия от три поредни загуби е последният Академика Клинчени.