Тимът на Ал Джазира, шампион на Обединените арабски емирства, победи с 1:0 новозеландския Оукланд Сити в първи мач от Световното клубно първенство по футбол, което започна тази вечер в арабската страна.

Ромариньо вкара единствения гол в срещата, който осигури класиране на домакините на надпреварата на четвъртфинал. Бразилецът бе точен малко преди почивката с удар от далечна дистанция.

В следващия си мач Ал Джазира ще срещне шампиона на Азия Урава Редс, а срещата ще се играе в събота. Победителят от този мач ще се изправи срещу шампиона на Европа Реал Мадрид на полуфиналите на 13 декември.

В другата част на схемата турнирът стартира в събота с двубоя между Пачука (Мексико) и Уидад Казабланка (Мароко). Победителят от този мач ще играе на 12 декември с бразилския Гремио в другия полуфинал.