Дербито между Анортозис и АПОЕЛ от 5-ия кръг на първенството на Кипър завърши без победител. Двубоят приключи при резултат 1:1. Цял мач за гостите от Никозия записа българският национал Георги Костадинов.

АПОЕЛ пръв поведе в мача. Това се случи в 21-вата минута, когато гостите получиха дузпа и Гиорги Квилитая реализира от бялата точка.

Анортозис можеше да изравни в 32-рата минута, но тяхно попадение не бе зачетено.

Все пак изравнителният гол дойде в добавеното време на първата част, когато Eлдер Ферейра успя да порази мрежата на съперника.

Така Анортозис запази първото си място във временното класиране с актив от 11 точки. АПОЕЛ пък се намира на 10-ата позиция с 5 спечелени точки до момента и мач по-малко.