Отборът на Университатя Крайова се наложи с 3:1 над Ботошани в домакински двубой от междинния 19-и кръг на румънската Лига 1.

Българският халф на домакините Антони Иванов се появи в игра като резерва в 71-ата минута, но остави своята следа в мача, асистирайки за третото попадение.

Университатя поведе с гол на Валентин Михайла в 20-ата минута, а малко по-късно Александру Чикалдау бе точен от дузпа и удвои аванса на домакините.

В края на първата част Ботошани върна едно попадение в чрез Реджи Офосу, но Богдан Ватайелу оформи крайното 3:1 в 90-ата минута. В основата на третото попадение бе именно Иванов, който организира контраатаката на своя тим и изведе съотборника си на празна врата, който нямаше как да пропусне.

С този успех Университатя си върна второто място в класирането с 34 точки, но е с мач повече от третия Астра, който има същия актив. Ботошани пък остава на 8-а позиция с 26 точки.