Анортозис загуби с 0:1 като гост от АПОЕЛ Никозия в дербито на кръга в кипърския шампионат. Отборът на Седрик Бардон по този начин сдаде и върха в класирането, като на него стъпи именно АПОЕЛ, поне преди мача на Омония Никозия утре. АПОЕЛ е с 29 точки, Анортозис с 28, а Омония е с 27, но и една среща по-малко.

Бившият играч на Левски Седрик Бардон започна мача като резерва, но се появи още в 11-та минута, когато се наложи принудителна смяна поради контузия на Савио. Единственото попадение в много равностойния и емоционален двубой падна в 63-та минута. Тогава Онутси намери непокрития Миросавлевич в наказателното поле и той наказа отбраната на Анортозис.

Бардон се включи добре, като през първото полувреме бе в основата на опасни контраатаки на своя тим. Той получи жълт картон в 22-та минута, а след почивката малко се позагуби на терена.