Младежкият национален отбор на Англия победи Черна Гора с 2:0 в евроквалификация, играна в Подгорица.

Двубоят, който е от „българската” група 3, бе решен още в първите минути на срещата.

В 6-мата минута съотборникът на Мартин Петров и Валери Божинов в Манчестър Сити, Недум Онуоха откри резултата. Той се възползва от комбинация на Стивън Тейлър и Габриел Агбонлахор, които го изведоха на изгодна позиция.

Само четири минути по-късно, нападателят на Астън Вила Агбонлахор покачи на 2:0 след пас на Тео Уолкът и с това предреши мача.

Секунди преди края на двубоя пък халфът на Саутхемптън Андрю Сърман оформи крайното 3:0 за островитяните.. Това бе първи мач за „трите лъва” на родения в Южна Африка футболист.

За Черна Гора цял мач игра играчът на ЦСКА Никола Вуядинович.

Това бе първа среща в квалификациите за Англия. Черна Гора пък вече има три точки от победата срещу България в София.

Състав на Англия: Харт, Крейни, Стивън Тейлър, Онуоха, Андрю Тейлър, Гарднър, Нобъл, Милнър, Дербишър (Блексток 90’), Агбонлахор, Уолкът (Муамба 63’)

Във вторник, 11 септември, Англия гостува именно на българските младежи на стадион „Българска армия”.

В другата среща от група 3 Португалия победи Ирландия като гост с 2:0. Головете за сънародниците на Кристиано Роналдо отбелязаха Пауло Машадо и Велосо.