Англия се наложи с 2:0 над Малта в мач от квалификационната група „С“  доста слаба игра, която никак не се хареса на феновете на „Уембли“.
Двубоят започна по много щастлив начин за домакините, тъй като Малта си вкара автогол още в 8-ата минута, като грешникът за гостите бе Енрико Пепе. Хората на Гарет Саутгейт не притискаха сериозно своя съперник и едва в 64-тата минута нанесоха първия си точен удар. Отправи го Александър-Арнолд, който стреля право в ръцете на Бонело.

В 75-ата минута продължителна атака на домакините завърши с пас на Фоудън към Сака, който веднага пусна към Кейн. Капитанът на Англия не сгреши от седем-осем метра, правейки резултата 2:0. Секунди след това Деклан Райс също се разписа след хубаво изпълнение, но попадението бе отменено, тъй като топката докосна намиращия се в засада Кейн. Уверени в успеха, англичаните просто доиграха мача.