В младежка евроквалификация от група 3, където е и националния отбор на България, Англия победи с 3:0 Ейре и по този начин „трите лъва” поведоха в класирането с 19 точки и вече е с девет преднина пред Португалия.

След загубата Ейре пък се смъкна на последно място в групата, тъй като „детелините” са с по-лоша голова разлика от младежкия национален отбор на България.

В 59-та минута домакините поведоха в резултата, след като Джеймс Милнър стреля опасно и О’Халоран си отбеляза автогол.

В 68-та минута Муамба подаде на Джеймс Милнър и този път нападателят на Нюкасъл не остави никакви шансове за стража на Ейре и удвои преднината на домакините.

Само десет минути по-късно Уолкът нахлу в наказателното поле на Ейре и с хубав удар оформи крайния резултат в срещата.