Англия и Германия ще се изправят един срещу друг във финала на европейското първенство по футбол за младежи до 21 години.

По-рано Англия стигна до изключително драматичен успех над Швеция след изпълнение на дузпи.

Германия пък успя да пребори тима на Италия с минималното 1:0 и също намери място в решителния сблъсък. Единственият гол във втория полуфинал бе дело на Андреас Бек в началото на второто полувреме. Десният бранител на Бундестима бе точен след прекрасен изстрел от близо 30 метра, който не остави шансове на вратаря

През първата част възпитаниците на Пиерлуиджи Казираги бяха по-добри на терена, но въпреки създадените положения пред германската врата не съумяха да вкарат.

Така Германия ще се изправи срещу Англия в понеделник, когато ще бъде определен новият шампион на Стария континент при младежите.