Висенте Санчес и Матияс Вуосо вкараха по гол в двете полувремена за победа на мексиканския футболен клуб Америка с 2:0 над уругвайския Насионал в среща от груповата фаза на Копа Либертадорес.

Санчес изпревари защитата на гостите на задната греда и откри резултата още в 4-та минута на мача, а Вуосо добави втория гол в 49-та, с което донесе трите точки за Америка на легендарния стадион "Ацтека".

В други срещи от кръга парагвайският Либертад надви с 2:1 мексиканския Сан Луис, докато аржентинският Велес Сарсфийлд се наложи с 3:0 над Каракас от Венецуела. Бразилският Сантос завърши наравно 0:0 срещу венецуелския Депортиво Тачира, а Депортес Толима от Колумбия победи с 1:0 парагвайския клуб Гуарани.

Мачовете от груповата фаза на турнира Копа Либертадорес, който е южноамериканският еквивалент на европейската Шампионска лига, продължават в сряда и четвъртък вечер.