Мексиканският Америка достигна до четвъртфиналната фаза на Копа Либертадорес, след като отстрани чилийския Коло Коло с общ резултат 4:2. Първата среща, която се игра в Мексико завърши с класическа победа за Америка, които на реванша паднаха с 1:2. Коло Коло поведе с 1:0 в 71-та минута, след като Рохас от гостите си вкара автогол. За ацтеките изравни Инфанте две минути преди края на срещата, а крайния резултат оформи Суасо. Следващият съперник на Америка ще бъде победителят от двойката между бразилския Сантош и венецуелския Каракас.

В другия мач от тази нощ колумбийският Кукута се класира за ¼-финалите след загуба с 0:2 при гостуването си на Толука. В първия мач обаче мексиканците загубиха със съкрушителния резултат 1:5. Следващият съперник на Кукута ще бъде победителят от Насионал и Некакса.