Един от фаворитите за спечелване на Купата на африканските нации – селекцията на Алжир, се измъкна от поражение срещу Буркина Фасо и направи 2:2 в мач между двата отбора група D.

Мохамед Конате изведе Буркина Фасо напред в добавеното време на първата част, но Бунеджа изравни резултата в 51-ата минута. Бертран Траоре отново поведе „жребците“, но от дузпа в 71-ата, а втори гол на Бунеджа в петата минута от добавеното време спомогна на алжирците да стигнат до втората точка в групата си.

Тя направи така, че двата тима заемат първите две места в групата си. Буркина Фасо вече е с четири, докато Алжир е с две. Ангола е трети с една, а Мавритания е последен с 0, като двата отбора ще се срещнат по-късно. В решителния кръг от групата Алжир ще спори с Мавритания, докато Буркина Фасо с Ангола.