АЗ Алкмаар вече има преднина от 6 точки на върха в холандското първенство, след като преследвачите от Аякс загубиха с 0:1 от Грьонинген.

Единственото попадение за домакините отбеляза Дани Хола в 39-ата минута, а 4 минути преди края Ян Фертонген от Аякс беше отстранен от игра. Дани Хола вкара с нисък удар от 20 метра в 39-ата минута, а вратарят Мартин Стекеленбург не успя да отрази удара. Защитникът на Аякс- Фертонген, получи втори жълт картон четири минути преди края на срещата, а треньорът Марко ван Бастен скочи незабавно от пейката, за да протестира срещу решението на съдията Ян Вегерееф.

Луис Суарес пропусна няколко много добри възможности за Аякс, включително и едно сам срещу вратаря Лусиано да Силва, което завърши с отлично спасяване на бразилския вратар.

В другите срещи Утрехт направи изненадващо 3:3 на собствен терен със Спарта (Ротердам) и пропусна възможността да се доближи до зона УЕФА. Твенте излезе на 3-о място в класирането, след като би с 2:1 Хераклес (Алмело) в регионалното дерби.

Резултати от 19-ия кръг: Утрехт- Спарта (Ротердам) 3:3, Витес- НЕК Ниймеген 0:0, Грьонинген- Аякс 1:0, Хераклес- Твенте 1:2, Волендам- АДО Ден Хааг 0:1; от събота: Хееренвеен- Рода 2:0, ПСВ Айндховен 2:2, АЗ Алкмаар- Де Граафшап 2:0, Фейенорд- Вилем II 1:1

класиране: АЗ Алкмаар- 47, Аякс- 41, Твенте- 40, Хееренвеен- 35, ПСВ Айндховен- 32, НАК Бреда- 31.