Албания се класира за Втория квалификационен кръг за Европейското първенство по футзал, след като записа втора победа в група "D". В зала "Конгресна" на Двореца на културата и спорта във Варна албанците победиха тима на Англия с 5:1 и ще станат част от 2-ра група заедно с отборите на Босна и Херцеговина, Унгария и Азербайджан.

Рей Карая откри резултата в мача, а Халим Салманай в 12,10 минута покачи на 2:0. Азем Брахими направи резултата класически след 4,55 минути игра от второто полувреме. Англичаните намалиха чрез Люк Балинджер в 28,06 минута, а Роал Халими покачи на 4:1 след 28,50 минути игра. Азем Брахими реализира за 5:1, 5 минути и 53 секунди преди края на срещата. Три минути и 36 секунди преди последния сигнал, англичаните останаха с човек по-малко за две минути, след като Стюард Кук получи червен картон. До края на срещата нов гол не падна.

Така след успеха със 7:1 срещу България снощи и днешната победа над Англия албанците са в следващата фаза на надпреварата.