Лидерът в класирането Ал Хилал постави рекорд за последователни победи във футболното първенство на Саудитска Арабия, след като постигна успеха с 2:0 над домакина Ал Етифак в 21-ия кръг.

Тимът има 59 точки, със седем повече от Ал Насър на Кристиано Роналдо, който победи Ал Шабаб с 3:2 в неделя.

Отборът на треньора Жорже Жезуш постигна 14 последователни победи в лигата, подобрявайки предишния рекорд на Ал Насър от 13 от ноември 2013-а до февруари 2014 година.

Сергей Милинкович-Савич даде преднина на Ал Хилал в 40-ата минута, след като се разписа с глава след корнер. Салем Ал Даусари добави втори гол в добавеното време на първото полувреме.

Вечерта на Ал Хилал щеше да бъде перфектна, но голмайсторът на тима Александър Митрович получи жълт картон и ще пропусне следващия мач срещу защитаващия титлата си Ал Итихад заради натрупани картони.