Ал Джазира спечели с 4:1 срещу АС Пирае от Таити на стадион "Зайед" в Абу Даби и се класира на полуфиналите на Световната клубна купа по футбол. Така отборът от ОАЕ се класира на четвъртфиналите на турнира, където ще срещне Ал Хилал от Саудитска Арабия.

Ал Джазира изкова победата още през първото полувреме на мача, когато домакините вкараха три гола. Зайед Ал Амери се разписа след центриране на Мохамед Джамал в петата минута, а Ахмед Ал Хашми бе точен с глава на добавка 20 по-късно. Милош Косанович пък отбеляза третия гол от пряксвободен удар малко преди почивката.Ал

Ал Джазира вкара и два непризнати гола през първата част, но стигна до четвърти през второто полувреме чрез Абдулай Диаби. Пирае върна само едно попадение и отпадна от турнира.

Победителят от мача между Ал Джазира и Ал Хилал ще играе на полуфинал срещу Челси.