Египетският футболен колос Ал-Ахли уволни старши треньора Хуан Гаридо, след като отборът беше елиминиран през уикенда от африканската Шампионска лига. Рекордьорите по титли в континенталната надпревара не успяха да се класират за груповата фаза за втора поредна година, след като мароканският Могреб Тетуан ги елиминира с дузпи и изпрати тима от Кайро в турнира за купата на африканските конфедерации.

"Спортният директор ми съобщи, че няма да остана на поста старши треньор. Разочарован съм, че няма да имам шанс да развия своя проект. Това са лоши новини за мен", написа испанецът на личния си уебсайт.

Гаридо подписа 2-годишен договор през 2014 и спечели купата на африканските конфедерации през ноември. Ал-Ахли обаче се представи неубедително в квалификациите за Шампионската лига на Африка, а освен това изостава с 11 точки от Замалек в египетското първенство. /БТА