Египетският Ал Ахли победи с 2:1 японския шампион Санфрече Хирошима и се класира за 1/2-финалите на Световното клубно първенство в Япония, където ще срещне бразилския Коринтианс.

Нападателят Елсаяд Хамди изведе шампионите на Африка напред в резултата след четвърт час игра, възползвайки се от асистенция на Фати.

Футболист номер 1 на японското първенство Хисато Сато изравни за бившия тим на Илиан Стоянов в 32-ата минута с удар с десния крак.

Резервата Мохамед Абутрика донесе победата на Ал Ахли с 2:1, след като вкара във вратата на Хирошима след пас на Ахмед Фати в 57-ата минута, за да класира египетския отбор на полуфиналите.

По-рано днес мексиканският Монтерей също се класира за полуфиналите след успех с 3:1 срещу южнокорейския Улсан Хюндай.

Така двата полуфинала на Световното клубно първенство са Ал Ахли - Коринтианс (в сряда) и Монтерей - Челси (в четвъртък). Финалът е на 16 декември (неделя), когато е и мачът за третото място.