Аякс започна новото първенство на Холандия с поражение. Тимът от Амстердам падна с 1:2 при гостуването си на Вилем II, като 7 минути преди края Ивандър Сно от Аякс получи червен картон.

Миралем Сюлеймани откри за Аякс в 23-ата минута, а две след началото на второто полувреме Франк Де Муге изравни. Победното попадение за домакините от Тилбург отбеляза Мехмет Акгюен в 65-ата минута.

За разлика от Аякс, ПСВ Айндховен стартира като истински шампион и се справи с 5:1 като гост с Утрехт. Ибрахим Афелай отбеляза две попадения- в 42-ата и в 49-ата минута, същото направи и Дани Куверманс, който вкара в 45+2 и в 77-ата минута.

Петото попадение е дело на Нордин Амрабат в последната минута на първата част. За домакините от Утрехт почетен гол вкара Рафаел Уйтерло съвсем накрая.