Отборът на Аякс победи ПСВ Айндховен с 1:0 в дербито от 21-ия кръг на нидерландската Ередивизи. На „Йохан Кройф Арена" домакините от Амстердам бяха абсолютни господари на терена и могат да съжаляват, че не спечелиха с по-изразителен резултат срещата, Единственият гол в мача отбеляза националът Куинси Промес в 35-та минута, а общо футболистите на Ерик тен Хаг отправиха 28 изстрела срещу 7 за „Филипсите".

Така Аякс се отърси от загубата от Грьонинген с 1:2 в последния кръг и записа шестнадесетата си победа от началото на сезона. Шампионите са лидери в класирането с 50 точки, с три повече от преследвача АЗ Алкмаар. ПСВ Айндховен регистрира пето поражение и остава на пета позиция с 36 точки, на четири от четвъртия Вилем II и на една пред шестия Витес.

АЯКС – ПСВ АЙНДХОВЕН 1:0

1:0 Куинси Промес 35

Стартови състави на двата отбора:

АЯКС (4-3-3): 24. Андре Онана – 28. Сержиньо Дест, 3. Жоел Велтман, 21. Лисандро Мартинес, 31. Николас Талиефико – 6. Дони ван де Беек, 29. Райън Гравенберш, 8. Карел Ейтинг – 10. Душан Тадич (к), 49. Райън Бабел, 11. Куинси Промес

Старши треньор: Ерик тен Хааг

ПСВ АЙНДХОВЕН (4-2-3-1): 13. Ларс Унестрал – 28. Оливиер Босали, 4. Ник Виергевер, 6. Даниел Шваб, 22. Дензъл Дъмфрис (к) – 8. Жорит Хендрикс, 18. Пабло Росарио – 19. Коди Гакпо, 24. Мохамед Ихатарен, 7. Брума – 14. Сам Ламърс

Старши треньор: Ернест Фабер

Главен съдия: Бйорн Куйперс, Холандия

Стадион: „Йохан Крой Арена“, Амстердам, Нидерландия