Аякс спечели с 2:0 у дома срещу Фейенорд дербито на 23 кръг на холандското футболно първенство. Успехът изкачи гранда от Амстердам еднолично на трето място в класирането с актив от 45 точки. "Бяло-червените" изостават на 12 точки от лидера АЗ Алкмаар, който завърши наравно 2:2 срещу шампиона ПСВ Айндховен.

Аякс надигра категорично своя голям съперник и пропусна да запише разгромен резултат. Удари на Луис Суарес на два пъти срещнаха гредите на вратата на гостите от Ротердам, а шут на Урби Емануелсон от фаул също се отби в страничния стълб зад вратаря Хенк Тимер.

Все пак Аякс стигна до победата след голове на Томас Вермален и Урби Емануелсон. Вермален се разписа отблизо в 52-ата минута, докато Емануелсон фиксира крайния резултат 2:0 в последната минута с удар на празна врата.

Фейенорд завърши двубоя с 10 души заради червен картон на Дуайт Тендали в 82-ата минута.